Meie püüame kala ja jagame oma kogemusi!


Kuidas valida endale sobiv püügikoht, kalastustarvikud ja õige ilm?
Oled Sa harrastuskalastaja või kogenud püüdja – lehelt abiks kalamehele leiad tööriistad, juhendid ja soovitused, mis teevad kalastamise lihtsamaks ja tulemuslikumaks. Õige varustus, läbimõeldud valikud ja väikesed abivahendid võivad muuta terve püügipäeva.
Soovid teada, kuidas valida õiget rulli, sõlme või otsid kalastustarkvara? Meil on kõik olemas – abiks kalamehele.
Vaata ka meie Facebooki lehte ja kommenteeri siin: BalticBoatnet.
Harrastuspüügiõigus – millisel juhul tuleb see soetada?
Harrastuspüügiõigus tuleb soetada juhul, kui soovid püüda rohkem kui ühe lihtkäsiõngega*, käsiõngega, spinninguga, vedeliga, sikutiga, lendõngega, põhjaõngega (tonka, krunda), unnaga, räimeõngega ning vee all harpuunpüssi ja kuni viieharulise harpuuniga.
*Igameheõiguse alusel on kalastajatel lubatud püüda ühe lihtkäsiõngega, mis koosneb ridvast, millel on kuni 1,5 ridva pikkune õngenöör ja üheharuline konks, lisaks võib see olla varustatud raskuse ja ujukiga.
NB! Harrastuskalapüügil on keelatud kasutada samal ajal rohkem kui kolme sama või eri liiki püügivahendit, välja arvatud vedelit (v.a Pärnu laht ja siseveekogud), vähinatta ja vähimõrda.
Harrastuspüügiõiguse eest ei pea tasuma soodustatud isikud, kelleks on – eelkooliealine laps, alla 16-aastane õpilane, pensionär, õigusvastaselt represseeritud või represseerituga võrdsustatud isik, puudega isik ning osalise või puuduva töövõimega isik.
FISHING POINTS - Sinu taskus olev kalapüügikaaslane. Leia parimad kalapüügikohad, salvesta oma lemmikkohad ja jälgi ilmateadet, tõusu-mõõna ning kalapüügihooaja statistikat.
Funktsioonid:
1. Salvesta ja navigeeri kalapüügikohtadele;
2. Asukohapõhine kala aktiivsuse prognoos;
3. Ilmaennustus sh kuu, päikese, tõusude, mõõnade, tuule, sademete ja õhurõhu kohta;
4. Mere- ja suuremate järvede kaardid;
5. Saakide asukohapõhine püügi- ja ilmastikuandmeid kaasav salvestamine.
Äpp Fishing Points saadaval nii Android kui Apple iOS seadmetele.
Päästeameti jääohutuse infoleht.
Veekogu kattev jää ei ründa inimest. Jää õnnetuses on süüdi valesti käitunud inimene, kes pole osanud ohtu hinnata ja on olnud liiga enesekindel.
Inimest kannab „terve“ jää. Selles puuduvad lõhed või praod, väljanägemine on ühtlane ja sile. Piki pragu vähendab jää tugevust ligi 25%, ristipragu ligi 40%.
Jää paksus peab olema vähemalt 10 cm. Kevadel ja sügisel ei pruugi isegi see jää olla turvaline.
Pea meeles:
- Veendu, et jää on piisavalt tugev sinu kandmiseks;
- Riietu vastavalt ilmastiku-oludele;
- Teavita oma lähedasi enne, kui lähed jääle.
Tutvu infolehega siin.

Haugi alammõõt on 50 cm ja ühes ööpäevas tohib püüda maksimaalselt viis haugi. Merest tohib haugi püüda 1. maist veebruari lõpuni; Võrtsjärvest ja teistest järvedest 1. maist 14. märtsini. Peipsil, Lämmijärvel ja Pihkva järvel tohib haugi püüda 6. maist 31. märtsini.
🎣 Tutvu haugi püügivarustusega! 🎣

Meriforelli alammõõt on 50 cm ja ühes ööpäevas tohib püüda maksimaalselt kaks meriforelli. Lõhe ja meriforell jagavad väljapüügilimiiti, see tähendab, et kui samal päeval püütakse mõlemat kala, võib välja võtta ühe lõhe ja ühe meriforelli. Lõhet ja meriforelli tohib siseveekogudes püüda 1. jaanuarist 1. septembrini. Erandina on lõhepüük detsembris suurematest lõhejõgedest lubatud Vihterpalu, Pirita, Jägala ja Narva jõel ning kalastuskaardi alusel Loobu, Vääna, Püha, Purtse ja Selja jõel. 1. septembrist 19. oktoobrini on lõheliste püük kalastuskaardi alusel lubatud Loobu, Vääna, Pirita, Püha, Purtse ja Selja jõel ning 1. septembrist 30. novembrini Jägala ja Narva jõel.
🎣 Tutvu meriforelli püügivarustusega! 🎣

Ahvenat tohib kõigist veekogudest püüda aastaringi, kuid merest püüdes kehtib ahvenale alammõõt 21 cm. Ühes ööpäevas tohib välja püüda maksimaalselt 15 kg ahvenat.
🎣 Tutvu ahvena püügivarustusega! 🎣

Koha alammõõt on Võrtsjärves 51 cm, teistest veekogudest püüdes 46 cm. Üks inimene tohib ööpäevas välja püüda kuni 5 koha. Kohapüük on siseveekogudel keelatud 5. maist 10. juunini ja meres 15. maist 15. juulini.
🎣 Tutvu koha püügivarustusega! 🎣

Latika alammõõt – 35 cm – kehtib Peipsil, Pihkva järves, Lämmijärves, Emajões ja Väikeses Emajões, mujal sellel kalal alammõõtu pole. Ühes ööpäevas tohib üks inimene välja püüda maksimaalselt 15 latikat. Latikapüügi keeluaeg kehtib 1. maist 10. juunini, välja arvatud lihtkäsiõnge, käsiõnge või põhjaõngega.
🎣 Tutvu latika püügivarustusega! 🎣

Vimma alammõõt on 30 cm. Ühes ööpäevas tohib üks inimene välja püüda kuni 20 vimba. Vimmapüügi keeluaeg kehtib 10. maist 20. juunini Kunda, Selja, Loobu, Valgejõe, Jägala, Pirita, Vääna, Keila, Vasalemma, Vihterpalu, Kasari, Paadremaa, Audru ja Pärnu jões.
🎣 Tutvu vimma püügivarustusega! 🎣