
Koha on üks Eesti sisevete hinnatumaid kalu: selle valge, õrn ja mahlane liha sobib ideaalselt nii praadimiseks ja hautamiseks kui ka ahjus küpsetamiseks. Maitse on delikaatne, kergelt magus ja pähklise alatooniga, mistõttu on kohafilee restoranides kõrgelt hinnatud hõrgutis. Lisaks on selle liha madala rasvasisaldusega ja rikkalik valguallikas – tõeline saak, mis rõõmustab nii püüjat kui ka kalagurmaani!
Edukaks kohapüügiks vajalik varustus
Edukaks kohapüügiks vajad õigeid peibutisi, tugevat spinninguritva ja rulli, samuti mitmesuguseid abivahendeid, mis teevad kala käeshoidmise ning landi vahetamise lihtsaks. BalticBoatNetist leiad kogu vajaliku kohapüügi varustuse – siin mõned soovitused:
Landid:

Kummikala ZANDERA UVs 150 mm on Delphini tuntuim ja enim armastatud mudel röövkalade püügiks. See peibutussööt ühendab täiusliku kuju, atraktiivsed värvikombinatsioonid ja suurepärase hinna, pakkudes igale kalastajale tõhusat ja kvaliteetset vahendit. UVs-märk tähistab ultravioletset värvi, mis parandab landi nähtavust vee all ja hämaruses. Lisaks on ZANDERA UVs immutatud soola ja kala-aroomiga, et ahvatleda ligi ka passiivsemaid röövkalu.



Kummikala ZANDERA FlexiFLOAT UVs 120 mm on Delphini tippkvaliteediga peibutis, loodud spetsiaalselt röövkalade püügiks. Tänu ujuvale ja painduvale Flexifloat materjalile ning UV-efektile on see kummikala vees erakordselt silmatorkav. Immutatud soola ja kala aroomiga, on see ideaalne valik ka passiivse röövkala meelitamiseks.



Kummikala ZANDERA UVs 100 mm on Delphini tuntuim ja enim armastatud mudel röövkalade püügiks. See peibutussööt ühendab täiusliku kuju, atraktiivsed värvikombinatsioonid ja suurepärase hinna, pakkudes igale kalastajale tõhusat ja kvaliteetset vahendit. UVs-märk tähistab ultravioletset värvi, mis parandab landi nähtavust vee all ja hämaruses. Lisaks on ZANDERA UVs immutatud soola ja kala-aroomiga, et ahvatleda ligi ka passiivsemaid röövkalu.



Vobler TR-Deep 90F on sügaval ujuvate voblerite perekonna esindaja, mis on spetsiaalselt välja töötatud kalastamiseks trollimise meetodil. Lant on voolujooneline, pikliku korpusega, mille pikkus on 90mm ja mis on kergelt küürus, on varustatud suure ovaalse keelega, mis trollimisel viib landi sügavusele 4 kuni 5,1m.
Koha püügiks vali alati nöör.
Nööril on tamiiliga võrreldes mitu olulist eelist, mis teevad sellest koha püügiks ideaalse valiku. Esiteks nöör praktiliselt ei veni, mistõttu isegi kõige õrnemad näkkamised kanduvad kohe kalastajani ning sinu jaoks ei jää ühtki kontakt kalaga märkamata. Teiseks on kalapüüginöör oma testilt mitu korda tugevam sama diameetri juures – see tähendab pikemaid heiteid, kindlamat läbitungimist veetaimedest ja kindlasti ka seda, et suur ja jõuline kala ei pääse minema. Lõpetuseks lendab sama läbimõõduga nöör palju kaugemale kui sama läbimõõduga tamiil, andes sellega parema heite ulatuse ja suurema valiku heidete sihtimiseks.
Püügitehnikad vooluveekogudes
Jigipüük
-
Kasuta 10–15 cm pikkusi silikoonlante – see pikkus on Eesti jõgedes tõhusaim, sest see on koha söögilaual olevale saagile enim sarnanev ning silikoonlant käitub veevoolus loomulikult ja annab kohale põhjust ründamiseks.
-
Kasuta jigipead kaaluga 10–30 g, visked tee allavoolu ja lase rakendusel vajuda põhja lähedale; too aeglaselt või õrnalt tõmbleva liigutusega vastuvoolu.
Dropshot-püük
-
Riputa silikoonlant 30–80 cm raskuse kohale. See pikkus hoiab lanti pidevalt kalale silma all, ent ei takista loomulikku landi liikumist.
-
Visked soorita allavoolu ning too rakendus vastuvoolu üles, tehes kergeid tõmbeid ja lastes rakendusel uuesti vajuda, et lant ujuks põhja kohal.
Trolling
-
Valikus olgu voblerid, mille ujumissügavus on veidi väiksem kui jõe tegelik sügavus (näiteks 2,5 m sügavuses kohas vobler, mis ujub 2–2,3 m); nii püsib land eeldatavas koha rünnakualas.
-
Sõida paadiga aeglaselt (3–5 km/h) erinevate sügavusjoonte piiri lähedal, kasutades 5–10 cm pikkusi ujuvaid voblereid, mis jõevoolu ja paadi liikumise tulemusena sukelduvad püügitsooni ning ei jää põhja kinni.